16 Ocak 2015 Cuma

DiYeT

Evet sevgili blog

Bu sabah itibariyle fazla olan kilolarımdan 3 ,5  kg kadarını vucudumdan uzaklaştırmış bulunmaktayım... Tabi bu kadar hızlı verilen kilonun geri dönüşü olmazsa daha da iyi olacak :) umarım uzak diyarlara dönmemek üzere gitmişlerdir :)

Neyse gelelim fasulyenin faydalarına... Efendim belimdeki can simitlerimin havaları sönmüş durumda... Pantolondan fırlayan orda burda güç gösterisi yapan yağlar kaçıp saklanmış... Pantolon eski halime göre daha az sıkıyor şu an :)


Dünden beri rejim listesinde olmayan ama benim eklediğim bir şey daha var... Limonlu su...
Günde bir bardak....

Faydalarını Google amcadan sorup öğrendim pek güzelmiş bakıverin sizde bir  ;1. Cildinizi temizler Su içmek kendi başına vücudunuzu toksinlerden arındırır ama içine C vitamini eklendiğinde kanınızdaki toksinleri de temizlenir ve cildiniz kızarıklıklardan ve ince çizgilerden kurtulur. 
 2. Ph seviyenizi düzenler Ph seviyenizi düzenlemek sizi pek çok hastalığa karşı korur. 
 3. İmmün sisteminizi güçlendirir Limonun içindeki potasyum kan basıncını düzenler, beyni uyarır ve soğuk algınlığı ile savaşır. 
 4. Kilo vermenizi sağlar Limonlu su içmek yemek aşermenizin önüne geçer, metabolizmanızı güçlendirir ve şişkinliğinizi atmanızı sağlar. 
 5. Akşamdan kalmalığınızı yok eder Limonlu su midenizi sakinleştirir ve antiseptik işlevi görerek detoks yapmanızı sağlar. 
 6. Nefesi tazeler Limonlu su, sigara, baharatlı yemek ya da alkolden dolayı kötü kokan nefesinizi tazeler. 
 7. Beynin ve sinir sistemininin daha hızlı çalışmasını sağlar İçeriğindeki potasyum sayesinde depresyonunuzdan kurtulmanızı, unutkanlığınızı atmanızı ve beyin sisinin ortadan kalkmasını sağlar. 
 8. Solunum problemlerinize yardımcı olur Eğer solunum yollarınızda probleminiz varsa, limonlu su sizin için ideal içecektir! Limon, antibakteriyel özelliği sayesinde göğüs enfeksiyonlarınızdan kurtulmanızı ve öksürüklerinizin rahatlamasını sağlar. 


Bir dönem yaptığım rejimde eşlik etmişti limon bana cidden faydasını da görmüştüm.. Ama şu tembellik yok mu  :( zor geldiği için bırakmıştım..

Neyse efendim rejime - diyete - ağzıma fermuar çekmeye devam.... O KiLOLAR GiDECEKKKK !!!Hiç yorum yok: